rss

"Jesteśmy po to, aby stworzyć warunki wychowawcze i edukacyjne, żeby rozwijać wszechstronnie dziecko" (cytat L. Wygotski)
9 kw.

Psycholog podpowiada

Propozycje zabaw wspierających rozwój:

Rodzicu,
zastanawiasz się jak organizować codzienne życie rodzinne w czasie kwarantanny? Jak pomóc dziecku w zrozumieniu sytuacji konieczności pozostania w domu?
Krótkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj:

https://www.ppp1katowice.pl/propozycje-dla-rodzicow/

https://www.ppp1katowice.pl/wp-content/uploads/2020/03/JAK-W-DOBREJ-KONDYCJI-„PRZETRWAĆ”-Z-DZIEĆMI-W-DOMU.pdf

https://www.ppp1katowice.pl/wp-content/uploads/2020/03/JAK-ROZMAWIAĆ-Z-DZIEĆMI-O-WIRUSIE.pdf

Kontakt z psychologiem przedszkolnym w środy, w godz.8.00 – 14.00 w formie korespondencji email na adres: psycholog1000przedszkole@gmail.com

W razie potrzeby z nieodpłatnego wsparcia psychologicznego można skorzystać za pośrednictwem stron:

https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/

https://forumprzeciwdepresji.pl/

Propozycje zabaw do przeprowadzenia w domu

https://drive.google.com/drive/folders/1GrDWExOIDXd0CN-EOGptkbNfT9bXT3yP?usp=sharing


Rehabilitant proponuje

„W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH! NIE MA PRZECIEŻ NIC NAD RUCH!”

Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na rozwój fizyczny , wzmacnia mięśnie i prawidłowo kształtuje kręgosłup dziecka. Drogi rodzicu, zadbaj o to, żeby Twoje dziecko nie siedziało godzinami przed telewizorem. Oprócz spacerów na dworze, wychodzenia na plac zabaw, do parku, jazdy na rowerze warto, żeby dziecko ćwiczyło w domu. Daj swojemu maluchowi dobry przykład i zachęć do ćwiczeń.

Oto kilka przykładowych ćwiczeń, które możecie wspólnie z dzieckiem wykonać w domu. Dziecko nie musi ćwiczyć określoną ilość powtórzeń i serii, ważne żeby ćwiczyło tyle raz na ile ma ochotę.

  1. Leżenie na plecach, kolana ugięte, pięty oparte na podłodze, ramiona wzdłuż tułowia. Dociśnijcie plecy do podłogi, unieście głowę i ramiona nad podłogę i wykonajcie „rowerek”. Pamiętajcie żeby oddychać regularnie i nie zatrzymywać powietrza.
  2. Usiądźcie w siadzie ugiętym, przed nogami rozłóżcie gazetę i spróbujcie ją zwinąć w kulkę za pomocą palców u nóg. Można wprowadzić element współzawodnictwa i sprawdzić komu uda się wykonać ćwiczenie pierwszemu.
  3. Siądźcie w siadzie ugiętym, przygotujcie 2 pojemniki i około 20 klocków dla każdego (wielkość klocków Lego). Rozsypcie je przed sobą na podłodze. Na wspólnie ustalony sygnał każdy podnosi prawą nogą klocki z podłogi i wkłada je do swojego pojemnika. Powtórzcie ćwiczenie lewą nogą. Wygrywa ten kto pierwszy włoży wszystkie klocki.
  4. Usiądźcie w siadzie klęcznym, plecy wyprostowane łopatki zbliżone do kręgosłupa. W dłoniach trzymamy mała, plastikową, wypełnioną kaszą lub grochem, butelkę. Nie odrywając bioder od pięt, toczymy butelkę jak najdalej do przodu, tak aby rozciągnąć maksymalnie kręgosłup i wyprostować kończyny górne w stawach łokciowych. Następnie powrót do siadu klęcznego.

Zabawy logopedyczne

Ćwiczenia logopedyczne z głoską /ż/
https://1drv.ms/w/s!Av0cIDzltuYRlFQdeSwHVYq2hv61?e=vCecqr

Internetowe zabawy logopedyczne: https://wordwall.net/pl/community/g%C5%82oski-%C5%BC

Etapy rozwoju mowy
https://1drv.ms/w/s!Av0cIDzltuYRlFJEthsKPSESuELu?e=jQ4efy

Zabawy logopedyczne
https://1drv.ms/w/s!Av0cIDzltuYRlFbLTmlEfQBV09mf?e=erg5v3

Zabawy sportowe

Rozwój fizyczny i motoryczny dziecka

9 kw. |